Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Январь 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзья сайта
Главная » 2011 » Январь » 22 » До пенсійної реформи можна запропонувати зміни
18.05
До пенсійної реформи можна запропонувати зміни
Для громадського обговорення запропоновано законопроект Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”.
Законопроектом передбачається, що всі пенсії, призначені до набрання чинності законом, виплачуватимуться у тих же розмірах, без будь-яких змін. Механізм перерахунку пенсій для пенсіонерів, які працюють, збережено. Пенсіонер, який після призначення пенсії продовжував працювати, через два роки матиме право на черговий перерахунок.

Для обчислення пенсії пропонується враховувати заробітну плату (дохід) лише за даними системи персоніфікованого обліку, а саме з 1 липня 2000 року. У разі, коли страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії залишається старий порядок.

Додатково за бажанням особи буде надана можливість виключення періодів строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом першої групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до п.8, 13 і 14 ст.11 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Для призначення пенсії пропонується брати розмір середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а перерахунок пенсії проводити із середньої заробітної плати, із якої призначено (перераховано) пенсію.
Перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, проводитимуться тільки після досягнення пенсійного віку.

Враховуючи, що пенсійна реформа — одна зі складових економічних реформ, для зацікавлення осіб до більш тривалого активного життя та стимулювання до пізнього виходу на пенсію передбачається підвищити:

- мінімально необхідний страховий стаж для одержання пенсії за віком з 5 до 15 років;
- нормативну тривалість страхового стажу для новопризначених пенсій за віком у мінімальному розмірі з 20 років для жінок та 25 років для чоловіків, до, відповідно, 30 та 35 років;
- пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, поступово збільшуючи його на 6 місяців кожного року, починаючи з 1 лютого 2011 року.
Як компенсатор на період підвищення віку пенсія жінок буде збільшуватися на 2,5% за кожні півроку. За десять років розмір пенсії може зрости максимально на 25%.

Особам, які на дату досягнення пенсійного віку працюють у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е”-”ж” статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення”, і мають страховий стаж чоловіки — 35, жінки — 30 років на таких посадах, при призначенні пенсії за віком передбачається виплачувати грошову допомогу в розмірі десяти призначених місячних пенсій.

Законопроектом передбачається встановити досить суттєві обмеження для спеціальних пенсій (держслужбовці, прокурори, народні депутати, судді, працівники Національного банку України, митної служби, наукові працівники, журналісти державних та комунальних засобів масової інформації тощо), зокрема їх стосуватиметься:

- встановлення максимального розміру пенсії на рівні 12 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;
- збільшення періоду, за який їм враховується заробітна плата для обчислення пенсії;
- зниження максимального відсотка для визначення розміру пенсії (коефіцієнту заміщення);
- виплата спеціальних пенсій при продовженні роботи проводитиметься у розмірі трудової пенсії.

Усі зауваження та пропозиції громадяни, громадські організації можуть надсилати на поштову адресу Міністерства соціальної політики: вул. Еспланадна, 8/10, м.Київ, 01001, з позначкою "Громадське обговорення”. Також працює спеціальна інформаційна "гаряча лінія” з питань пенсійної реформи 0-800-500-392 (в робочі дні з 9.00 до 18.00, всі дзвінки з України безкоштовні).

Матеріали надані відділом нагляду за правильністю призначення та виплати пенсій управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому.
Просмотров: 548 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: реформи, пенсии | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar