Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Январь 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзья сайта
Главная » 2011 » Январь » 23 » Боротьба з корупцією по-українськи – зачароване коло або повний «0»
02.48
Боротьба з корупцією по-українськи – зачароване коло або повний «0»
Громадянське суспільство / Україна

Схоже Україна знайшла унікальний рецепт повної перемоги над корупцією. Для цього виявились не потрібними чисельні та довгі реформи, стратегії та програми ‑ на вирішальну перемогу знадобилось лише 5 днів. Саме стільки часу «пропрацював» новий Закон "Про засади запобігання і протидії корупції".

Він прийшов на зміну старому антикорупційному законодавству, але вже 5 січня 2011 року сам втратив чинність. Тож відтепер в Україні не має жодного нормативного акту, який би на законодавчому рівні унормовував поняття «корупція», як і нема державної стратегії подолання корупції та урядових антикорупційних інституцій. Останні Кабінет Міністрів України ліквідував в рамках скорочення загальної чисельності державного апарату.

Знавці історії законотворення ще пам'ятають, як 5 жовтня 1995 року з'явився перший антикорупційний акт незалежної України. З його введенням в дію в країні почали ловити корупціонерів та хабарників, але при цьому загальна корумпованість держави тільки зростала. Можливо цей закон діяв би і надалі, якщо б Україна не ратифікувала європейські конвенції, вимогам яких цей закон уже явно не відповідав.

Зважаючи на це 11 червня 2009 року Верховна Рада ухвалила так званий антикорупційний пакет законів, основним з яких був закон "Про засади запобігання і протидії корупції". У прикінцевих положеннях цього акту законодавець зазначив: "Визнати такими, що втрачають чинність з 1 січня 2011 року закон України "Про боротьбу з корупцією", Постанову Верховної Ради України від 5 жовтня 1995 року "Про порядок введення в дію закону України "Про боротьбу з корупцією".

Наступні півтора роки запам'яталися українцям двократним перенесенням парламентом строку введення в дію закону. За останньою версію воно мало відбутися з 1 січня 2011 року. Проте буквально напередодні, 21 грудня 2010 року, закон українським парламентом був скасований, а Президент оперативно підписав відповідне рішення. Офіційно закон був оприлюднений лише 5 січня 2011 року. От і виходить, що формально неіснуючий закон реально діяв з 1 по 5 січня. А значить, відповідно до його норм втратив силу старий закон "Про боротьбу з корупцією" від 1995 року. В результаті сьогодні Україна не має жодного закону, в якому були б визначені поняття корупції та корупційних діянь, власне як і відповідальність за корупцію.

Парадокс ситуації посилюється ще й тим, що в Україні на початку 2011 року були ліквідовані спеціальні антикорупційні інституції, утворені згідно вимог GRECO. Зробив це Кабінет Міністрів України, виконуючи Указ Президента Віктора Януковича про скорочення загальної чисельності державного апарату (прийнятого, між іншим, в Міжнародний антикорупційний день). То того ж, Національна антикорупційна стратегія, схвалена ще в жовтні минулого року рішенням Національного антикорупційного комітету при Президенті до цього часу не вступила в силу. Президент просто не підписав відповідний Указ.

От і виходить, що зараз в Україні немає з чим боротись (поняття «корупція» відсутнє в законодавстві), немає кому боротись (спеціалізовані інституції ліквідовано, а загальні правоохоронні органи працюють вкрай неефективно) та немає як боротись (в країні відсутня антикорупційна стратегія). В результаті Україна в своїх антикорупційних зусиллях ходить по колу. А воно, як відомо, нагадує нуль.

Джерело : Творче об'єднання «ТОРО»
Просмотров: 405 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: Боротьба з корупцією | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar