Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Декабрь 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзья сайта
Главная » 2010 » Декабрь » 6 » Звернення Міністра праці та соціальної політики України Василя Надраги з нагоди Міжнародного дня інвалідів
17.00
Звернення Міністра праці та соціальної політики України Василя Надраги з нагоди Міжнародного дня інвалідів

Дорогі співвітчизники!

 

Сьогодні, відзначаючи Міжнародний день інвалідів, закликаю всіх вас поділитися щедрістю своєї душі з тими, хто потребує нашої щоденної уваги і допомоги, хто через вади здоров’я, вроджені чи набуті, не спроможний сам сповна інтегруватися у сучасне життя.

На жаль, інвалідність – явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство і кожна держава відповідно до рівня свого розвитку, пріоритетів та можливостей формує соціальну та економічну політику щодо осіб з фізичними або розумовими вадами. Соціальна справедливість, створення для всіх громадян рівних можливостей для самореалізації, покращення життя українців і водночас захист найвразливіших з них, - ось те головне, що нині лежить в основі діяльності нового Уряду. Ми робитимемо все для того, щоб наші співгромадяни відчували турботу влади, вчасно одержували соціальну допомогу й пенсійні виплати.

На сьогодні в Україні за рахунок коштів державного бюджету реалізуються цілі програми соціального захисту інвалідів. Серед них такі, як забезпечення протезно–ортопедичними виробами та спеціальним автотранспортом, санаторно–курортне оздоровлення, виплата грошових компенсацій на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів, безкоштовне та пільгове встановлення інвалідам 1 та 2 групи телефонів, надання матеріальної допомоги, соціальна, трудова та професійна реабілітація інвалідів тощо.

Переконаний, створення належних умов життя дасть змогу людям з особливими потребами повніше реалізувати особистий потенціал, брати посильну участь у державному будівництві, інтегруватися в суспільство. До цього спонукає підписання Україною міжнародних документів, відповідно до яких створюється і вдосконалюється власна правова база та розробляються відповідні соціальні програми.

Як відомо, у березні 2010 року Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права інвалідів та Факультативний протокол до неї. На моє тверде переконання, це - величезний крок вперед. На часі – внесення відповідних змін до таких базових законів, як закони України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та „Про реабілітацію інвалідів в Україні”, що дозволить не лише привести ці закони у відповідність до міжнародних вимог, а й істотно покращити життєдіяльність осіб з інвалідністю. Крім того, вже розробляється проект Концепції Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права інвалідів.

Отже, як бачимо, робиться і зроблено вже чимало. Але, як засвідчують реалії і ми це цілком усвідомлюємо, ще багато проблем очікують на своє розв’язання. І одна з найголовніших – створення робочих місць для інвалідів. Бо розміри пенсій, на жаль, не дозволяють цим людям сидіти вдома або подорожувати світом. Крім того, людина з обмеженими можливостями має відчувати себе повноцінним громадянином нашої держави.

Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки – реальний вияв милосердя, людяності й любові до ближнього. Консолідуймо задля цієї благородної справи зусилля влади, роботодавців та громадськості!

Але особливо сьогодні хочеться звернутися до наших співвітчизників – тих громадян, на чию долю випали нелегкі випробування, які, незважаючи на обмежені можливості, демонструють непохитну волю до життя і не втрачають віру у справедливість. Ви для нас - взірець мужності, терпіння, незламності духу!

Від усього серця бажаю вам зміцнення здоров’я, затишку у ваших родинах та оптимізму у творенні власної долі! І запевняю: державна політика у соціальній сфері ставатиме дедалі ефективнішою та результативнішою. Президент України і Уряд, ми всі працюємо над цим.

 

З найкращими побажаннями,                      Василь Надрага

Просмотров: 501 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: день инвалидов, Надрага, 3 декабря | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar