Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Декабрь 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзья сайта
Главная » 2010 » Декабрь » 21 » Визначені переможці конкурсу «Золота нитка Аріадни»
20.32
Визначені переможці конкурсу «Золота нитка Аріадни»

У кінці минулого року Україна ратифікувала Конвенцію «Про права інвалідів», а у березні цього року вона вступила в силу. Багато положень Конвенції мають інформаційну складову, а у 21 стаття говорить про свободу слова. Але й до сьогодні держава не дотримується положень Конвенції. Для більшості інвалідів інформація відсутня, особливо це стосується інвалідів та інвалідних організацій, які знаходяться у маленьких селах та селищах, а державні органи мало цікавлять проблеми інвалідів. Ось що сказав з цього приводу Голова Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів Ігор Антоненко. «Провівши аналіз преси, ми зрозуміли, що якщо на регіональному рівні ще якось показують життя інвалідів, то для центральних ЗМІ це-табу, на інвалідів не звертають увагу». Для того щоб підвищити інтерес різних державних органів та ЗМІ до проблем інвалідів та заохотити їх висвітлювати їх проблеми« було започатковано конкурс «Золота нитка Аріадни.».

Основна мета конкурсу – привернення уваги до життєдіяльності інвалідів з боку громади, популяризація досягнень інвалідів та тих хто допомагає їм долати труднощі долі, вирішення проблем інформаційного висвітлення громадського руху інвалідів та життєдіяльності людей з боку громади, популяризація досягнень інвалідів та тих хто допомагає їм долати труднощі долі, вирішення проблем інформаційного висвітлення громадського руху інвалідів та життєдіяльності людей з інвалідністю

На протязі місяця експертним журі, до якого ввійшли представники Міністерства праці та соціальної політики, громадських організацій та професійні журналісти, було розглянуто більше 120 робіт від 200 учасників і визначило 27 переможців у дев’яти номінаціях.

В церемонії нагородження, яке пройшло 4 грудня в Українському домі», взяли участь народний депутат Олексій Журавко, заступник міністра Міністерства праці та соціальної політики Володимир Маслаков, представники Держтелерадіо «Конфедерації громадських організацій інвалідів України» та «Союзу організації інвалідів України»

Переможцями у номінації «Кращий керівник ЗМІ» стали: головний редактор газети: «Репортер во имя жизни» Олександр Радіонов (м. Харків), головний редактор київської газети «Світ рівних можливостей» Катерина Закорко, головний редактор газети «Сила духу» Сергій Чумак з Полтави.

ле матеріали про інвалідів роблять не лише друковані ЗМІ. Про них роблять радіо передачі та знімають телерепортажі А тому була введена номінація «Краща телевізійна програма» Кращою роботою у цій номінації визнані «Харківські відомості», ТРК «Друг» з Одеси отримало диплом ІІ ступеня Третім дипломантом став «Спеціальний репортаж» з міста Харкова.

Важливу роль у наданні інформації для інвалідів сьогодні стали спеціалізовані газети. Кращими у номінації «Краще друковане видання» визнано: газети «Світ рівних можливостей» з Києва «Майстер-клас» (м. Запоріжжя) та газету Всеукраїнської громадської організації «Союз організацій інвалідів України» «Берег надії».

Досягнення інвалідів сьогодні не має меж. Достатньо згадати досягнення пара – та дефлімпійців на світовій арені Адже з останньої літньої паралімпіади українські спортсмени привезли 74 нагороди. Серед інвалідів є юристи, економісти, бухгалтери та люди інших професій. Багато з них захисти кандидатські та докторські дисертації і викладають у вищих навчальних закладах, Приклад тому Андрій Шевцов, доктор наук, який сьогодні працює в інституті корекційної педагогіки та Георгій Цейтлін доктор наук, який багато зробив, щоб люди з вадами зору змогли освоїти комп’ютер та з його допомогою знайти роботу. Тому була введена номінація «Краще висвітлення досягнень інвалідів» Кращим у цій номінації визнано матеріал Дмитра Бакаєва Диплом ІІ ступеня отримала Марія Чумак за матеріал «Меня вытащили из горящего авто» третьою у цій номінації стала Марина Гарбуз («Знання відкривають нам очі»).

Зусилля самих інвалідів нічого не було варто, якби не громадські організації. Саме тут гуртуються інваліди. Організації напрацьовують матеріали для реабілітації інвалідів та нормативно-правову базу, яка допомагає вижити їм. Тому була введена номінація «Висвітлення діяльності громадських організацій інвалідів» Кращими у цій номінації журі визнало: Леру Ецко з матеріалом «Про спілку інвалідів-візочників «Сігма», диплом ІІ ступеня отримала Катерина Малюта за матеріал «Как закалялся потенциал» Третьою у цій номінації стала Тетяна Дроздова з матеріалом про Представництво Конфедерації громадських організацій інвалідів у Харківській області.

Не можна сьогодні уявити громадську організацію без активіста або лідера, а тому відзначені були журналісти, які про них пишуть. Кращими у номінації «Кращий лідер або активіст» визнано Ганну Бут з матеріалом «Струни душ людських» Надія Мороз отримала диплом ІІ ступеня («Ігор Удовиченко»). Віра Кушай визнана третьою («Світлана Федорова – кращий лідер «Шансу»)

Відзначені були цього дня і журналісти, які спеціалізуються не лише на соціальній тематиці, але й розповідають про інвалідів та служби, які допомагають їм вижити Так найкращим у цій номінації визнано матеріал Костянтина Мороза «Україна шляху». Диплом ІІ ступеня отримав Костянтин П’ятилєтов за матеріал «Посвящение в студенты». Диплом ІІІ ступеня у цій номінації отримала Оксана Деркач («Психологія кольору»)

«Краще висвітлення заходів громадської організації».Кращим матеріалом у цій номінації журі визнало Валентину Меркулову («Празник, похожий на подвиг») Другу нагороду отримала Оксана Сахарова за матеріал «Главное победа» диплом ІІІ ступеня отримала Олена Півень з матеріалом «В гостях у сказки»,

Конкурс показав, що держава стоїть осторонь від проблем інвалідів і не зацікавлена в їх висвітлені. На думку його організаторів конкурс повинен бути продовжений «Хочеться думати – сказав Олександр Радіонов співголова «Конфедерації громадських організацій інвалідів, що конкурс буде продовжено. Адже всі сторони, а це і Міністерство праці та соціальної політики і держтелерадіо і самі журналісти, задоволені, Є надія, що конкурс провадитиметься і в наступному році, тим паче, що свою підтримку обіцяє і держава.»

Просмотров: 642 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: конкурс, конвенція, Київ, міністерство | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar