Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Март 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзья сайта
Главная » 2012 » Март » 26 » Верховна Рада зробила крок назустріч Європі - ухвалено новий закон «Про громадські об’єднання»
18.11
Верховна Рада зробила крок назустріч Європі - ухвалено новий закон «Про громадські об’єднання»

Верховна Рада ухвалила у другому читанні проект Закону України «Про громадські об’єднання» № 7262-1. Таке рішення було прийнято на засіданні 22 березня 2012 року. Закон прийнято з новою назвою.Таким чином, парламент зробив крок до виконання зобов’язань України перед Радою Європи. Як відомо, у 2008 році Європейський суд із прав людини визнав, що Закон України «Про об’єднання громадян» 1992 року суперечить Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та є недемократичним. Виконання рішення Європейського суду з прав людини є обов’язковим.
 
Чинний закон «Про об’єднання громадян» має низку обмежень, що перешкоджають створенню та діяльності громадських організацій. Так, для створення громадської організації (ГО) зі всеукраїнським статусом, що зможе діяти по всій території України, необхідно 42 особи, понад 23 документи та 30 – 40 днів. Тоді як для реєстрації бізнес-компанії необхідно всього 1 юридична чи фізична особа, 4 документи та 3 робочі дні. Крім того, українцям заборонено створювати правозахисні суспільно корисні об’єднання (сьогодні ГО можуть захищати виключно інтереси своїх членів), діяльність громадських організацій штучно обмежене існуванням територіальних статусів, ГО не мають права займатись господарською діяльністю, а їхніми засновниками не можуть виступати юридичні особи, тощо. Новий Закон вступить в силу 1 січня 2013 року.
 
Законодавчий акт визначає правові та організаційні засади реалізації права на свободу об´єднання, гарантованого Конституцією України та міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об'єднань.
Відповідно до Закону, громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та (або) юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.
 
 Документом, зокрема, передбачено:

- надання юридичним особам права об´єднуватися для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів;

- надання громадським організаціям права діяти на всій території України;

- спрощення державної реєстрації громадських об´єднань;

- приведення положень щодо контролю за діяльністю громадських об'єднань до європейських стандартів;

- спрощення ведення громадською організацією господарської діяльності для реалізації статутних завдань.

 
Документом також встановлюється, що реєстрація громадських об´єднань здійснюється безоплатно, а плата справляється за внесення змін до статуту, видачу дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію чи статуту громадського об´єднання. Обмежено підстави відмови в реєстрації громадських об´єднань та скорочено термін їх реєстрації до семи робочих днів; громадські організації і громадські спілки можуть здійснювати діяльність як юридичні особи приватного права, так і без статусу юридичної особи.
  
Відповідно до закону, громадські об´єднання зі статусом юридичної особи можуть здійснювати підприємницьку діяльність не лише через створені ними підприємства і товариства, а й безпосередньо, якщо така діяльність відповідає меті громадського об´єднання та сприяє її досягненню.
 
Документом визначено також право громадських об´єднань на участь у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, що утворюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування для проведення консультацій з громадськими об´єднаннями та підготовки рекомендацій з питань, що стосуються сфери їхньої діяльності.
 
Закон містить також норму, відповідно до якої громадські організації, легалізовані на момент введення Закону в дію, мають протягом п´яти років привести свої статути у відповідність з цим Законом на безоплатній основі.
 
В свою чергу, Проект ПРООН «Розвиток громадянського суспільства» підтримує дорадчо-консультаційну діяльність, співпрацюючи з відповідними профільними комітетами Верховної Ради України, Секретаріатом Кабінету Міністрів України, та Міністерством Юстиції Україні у царині покращення законодавчого середовища для громадянського суспільства в Україні. Проект ПРООН також підтримує роботу команди експертів для надання консультацій «Громадській Коаліції за прийняття нового Закону України «Про громадські організації» через партнера Проекту Український незалежний центр політичних досліджень, котрий долучився до розробки цього законопроекту в рамках законотворчого компоненту. Проект Закону України «Про громадські організації» (реєстр. № 7262-1) був зареєстрований у Верховній Раді 1 листопада 2010 року і ухвалений у першому читанні 17 травня 2011року.
 
З 420 зареєстрованих народних депутатів, 334 проголосували "За", 27 - "Проти" і 59 - "Не голосували".
Просмотров: 4 | Добавил: Grin | Дата: 23.03.2012
Просмотров: 343 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: Верховна Рада, громадські об’єднання | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar