Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Февраль 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Друзья сайта
Главная » 2010 » Февраль » 14 » Верховна Рада України ухвалила Закон "Про здійснення державних закупівель"
08.45
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про здійснення державних закупівель"

13.02.2010

Закон встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. Він застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт - 300 тисяч гривень.

Державне регулювання та контроль у сфері закупівель здійснюють Уповноважений орган (Міністерство економіки, де передбачається створити окремий структурний підрозділ.) та інші органи відповідно до їх компетенції.

Інформація щодо здійснення закупівель фінансових та консультаційних послуг міжнародних фінансових установ, направляється замовником Уповноваженому органу, Рахунковій палаті (у разі використання коштів Державного бюджету України), Головному контрольно-ревізійному управлінню України у встановлені цими органами строки та за визначеною ними формою. Таку інформацію замовник також направляє до інших державних органів, які здійснюють контроль у сфері закупівель, у разі наявності відповідних запитів.

Законом передбачено, що з метою розгляду скарг при Міністерстві економіки створюється і діє орган оскарження, який формується на засадах паритетної участі представників державних органів та незалежних фахівців з питань державних закупівель у складі 14 осіб, з яких не менше третини повинні бути з вищою юридичною освітою. Строк повноважень членів органу оскарження складає 3 роки. До складу органу оскарження від державних органів делегуються по одному представнику від: Міністерства економіки, Міністерства юстиції, Державного комітету статистики, Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, Антимонопольного комітету, Секретаріату Президента України, Ради національної безпеки і оборони. Членами органу оскарження, що представляють державні органи, можуть бути виключно державні службовці. Членами органу оскарження, що представляють державні органи можуть бути громадяни України, які мають вищу освіту, стаж роботи на провідних посадах не менше 3 років та досвід практичної діяльності у сфері державних закупівель не менше 2 років.

Комітети Верховної Ради з питань економічної політики та з питань фінансів і банківської діяльності здійснюють розгляд поданих Міністерством економіки України кандидатур на своїх засіданнях. За результатами розгляду поданих Міністерством економіки кандидатур парламентські комітети погоджують список 7 кандидатур незалежних фахівців.

Згідно із законом, орган оскарження: здійснює розгляд скарг та приймає рішення щодо них; систематизує інформацію щодо порушень, які допускаються при здійсненні державних закупівель.

Рішення органу оскарження підлягають обов´язковій публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу протягом 7 робочих днів з дня їх прийняття.

Згідно із документом, закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги; двоступеневі торги; запит цінових пропозицій; попередня кваліфікація учасників; закупівля в одного учасника. Кабінет Міністрів має право за поданням Уповноваженого органу затвердити перелік товарів, закупівля яких здійснюється на засадах координації за кошти Державного бюджету України, та визначити генерального замовника.

Закон набирає чинності через 30 днів з дня опублікування.

Відповідний проект зареєстровано за №2263-1.

Просмотров: 627 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: закон | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar