Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Декабрь 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзья сайта
Главная » 2010 » Декабрь » 8 » „Український дім”
04.59
„Український дім”

Міністр праці та соціальної політики України Василь Надрага відкрив урочисте зібрання у Національному центрі ділового та культурного співробітництва „Український дім” з нагоди проведення загальнодержавних заходів, присвячених Міжнародному дню інвалідів.

„Інвалідність - не вирок, а особливий статус, особливі потреби, особливі завдання для держави та нагадування суспільству про обов’язок перед тими, хто потребує захисту та підтримки”, - з такими словами Віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов звернувся до гостей та усіх запрошених на урочистості. У своєму виступі він підкреслив, що держава, у відповідності до Конвенції ООН про права інвалідів, до якої Україна приєдналася цього року, визнала програму щодо забезпечення умов соціального захисту людей з інвалідністю однією із приоритетних.

З цією метою, за словами Віктора Тихонова, цього року розроблені зміни до двох базових законів - „Про реабілітацію інвалідів” та „”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, і відповідні законопроекти на початку наступного року надійдуть до Парламенту. Також урядовець акцентував увагу на тих напрямах соціального захисту інвалідів, які цього року було здійснено Урядом. Зокрема, відбулося збільшення розміру державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам; на 18,4 млн. грн. було збільшено соціальні видатки на фінансування протезування інвалідів; встановлений чотирьохвідсотковий норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів дозволив працевлаштуватися майже 30 відсоткам інвалідів. Також поточного року Уряд удосконалив порядок забезпечення інвалідів автомобілями і відновив фінансування відповідної державної програми. Загалом, більше 2 тисяч автомобілів було вручено інвалідам. Взагалі ж, запевнив Віце-прем’єр-міністр, у державному бюджеті на 2011 рік видатки на програми соціального захисту інвалідів буде значно збільшено.

урочисте зібрання у Національному центрі ділового та культурного співробітництва Український дім    урочисте зібрання у Національному центрі ділового та культурного співробітництва Український дім 

 Під час відкриття урочистостей Міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов  вручив державні нагороди, знаки пошани та особливі відзнаки митцям з інвалідністю, чиї художні роботи були визнані одними із найкращих, працівникам системи соціального захисту за сумлінне ставлення до своєї роботи.

урочисте зібрання у Національному центрі ділового та культурного співробітництва Український дім    урочисте зібрання у Національному центрі ділового та культурного співробітництва Український дім

Під час проведення урочистих заходів в „Українському домі” діяло декілька експозиційних майданчиків. Один із них - присвячений демонстрації технічних засобів реабілітації та продукції протезно-ортопедичних підприємств. Кращі зразки протезно-ортопедичної галузі були представлені виробами промислового об’єднання „Укрпротез”, яке об’єднує 16 державних та казенних підприємств, а також приватними підприємствами, котрі широко впроваджують новітні технології із застосуванням нових вітчизняних комплектуючих виробів тощо.

Також в одному із виставкових залів було широко представлено різноманітні товари, вироблені підприємствами громадських організацій інвалідів.

    експозиційні майданчики

 

експозиційні майданчики   експозиційні майданчики

  

експозиційні майданчики    експозиційні майданчики

Особливу увагу присутніх привернула до себе діюча виставка різноманітних художніх творів, виготовлених людьми з інвалідністю. Вишиті рушники та картини, виготовлені майстрами з інвалідністю з усієї України, живопис, кераміка, тестопластика, - загалом, майже 400 творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, авторами яких є більш, ніж 260 талановитих дітей та дорослих людей з інвалідністю.

виставка художніх творів    виставка художніх творів

Поруч з відомими майстрами свої таланти продемонстрували й представники колективів будинків-інтернатів з усієї України.

Директор одного із них у Миколаївській області Наталія Судак впевнена, що саме завдяки творчості діти інтернату з психо-неврологічними захворюваннями відчувають себе повноцінними людьми. Творчість для них, -підкреслила вона, – це єдина можливість спілкування зі світом.

Такої ж думки і директор дитячого будинку з Одеської області Наталія Звягінцева.

„Подивіться на фотографії наших дітей – вони такі особистості, незважаючи на усі хвороби. У нас на постійному проживанні 170 інвалідів від 4 до 35 років. Це сироти, напівсироти. А можливість творити для них - віконце у світ. Які  чудові роботи, тільки подивіться! Цим вони щасливі!”.  

виставка художніх творів    виставка художніх творів

Урочисті події продовжилися на сцені концертного залу „Українського дому”. До присутніх звернувся Міністр праці та соціальної політики Василь Надрага.

„Можу запевнити, що ми робимо й надалі робитимемо все для того, щоб наші співгромадяни з інвалідністю відчували турботу влади, вчасно одержували соціальну допомогу, мали можливість працювати, творити, реалізувати свої можливості і відчувати себе рівними серед рівних. Наше завдання, завдання влади - створити для цього належні умови, і ми це робимо”, - наголосив Міністр. Він вручив відомчі нагороди найкращим працівникам, що працюють у системі соціального захисту, що опікуються  інвалідами.

„Право інвалідів має бути забезпеченим на рівні можливостей держави, яка зобов’язана дотримуватися обіцянок. А те, що сьогодні разом з інвалідами - представники влади, і вони зацікавлені у вирішенні проблем інвалідів, – це добра ознака”, - звернувся до зали  Голова Всеукраїнського громадсько-політичного об’єднання „Національна Асамблея інвалідів України”, народний депутат України Валерій Сушкевич.

Чудовий та неповторний концерт, який продовжив єднання людей з інвалідністю та став емоційною кульмінацією урочистостей, не залишив нікого із присутніх байдужим, адже він був підготовлений самим інвалідами, які читали свої пронизливі вірші, танцювали на возиках, співали, грали, доводячи світу наступне:

„Ми такі ж, як усі, тільки набагато сильніші! Ми теж люди! А те, що ми можемо творити, – стимулює нас до життя, і воно – прекрасне, незважаючи ні на що”! 

Чудовий та неповторний концерт    Чудовий та неповторний концерт

 

Чудовий та неповторний концерт    Чудовий та неповторний концерт

Просмотров: 521 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: день інвалідів, НАИУ, СУШКЕВИЧ, выставка, 3 декабря | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar