Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Декабрь 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзья сайта
Главная » 2010 » Декабрь » 21 » У Києві пройшов форум молодіжних організацій інвалідів.
20.39
У Києві пройшов форум молодіжних організацій інвалідів.
Нещодавно у Києві Національна асамблея інвалідів України провела інтегрований форум молодіжних організацій інвалідів. Основна тема форуму, в якому приймали участь представники 24 регіонів міст Києва, Севастополя та автономної республіки Крим, а також запрошені гості с Білорусі – інтеграція людей з інвалідністю у суспільство, вирішення питань їх адаптації Можливість навчання та працевлаштування, а також інші форми інтеграції у суспільстві. Про цілі та завдання форуму нашому кореспондентові розповіла виконавчий директор асамблеї Наталя Скрипка «Суть форуму – зібрати молодь як з різними вадами так і без них і дати можливість інтегруватися їм у суспільство, стати лідерами не лише по життю, але й у громадських організаціях. Друге наше завдання - надання інформації молоді про їх права на навчання, працю, проінформувати їх до кого можна звернутися випадку, зміни професії, подальшої профорієнтації, куди потрібно звертатися у разі порушення їх прав. У форумі брали участь не лише лідери громадських організацій, але й представники інститутів, університетів, реабілітаційних центрів тощо.»

Учасників форуму прийшли привітати народний депутат України, Голова Національної асамблеї інвалідів України, Валерій Сушкевич, представник секріатаріату Міністерства праці та соціальної політики з діяльності підприємств громадських організацій інвалідів Вікторія Назаренко, представники Міністерства освіти., директор Державного центру по роботі з молоддю.

У вітальному слові до присутніх, Валерій Михайлович відмітив активну позицію голови молодіжної організації «Схід-захід» Тетяни Баранцової, яка розпочала молодіжний рух не лише у Луганській області але й по всій Україні .Він також відмітив, що сьогодні існує багато лідерів інвалідного руху та громадських організацій

Про допомогу інвалідам та їх організаціям державної служби для дітей та молоді розповіла присутнім директор Наталя Лук’янова. «Два роки тому – сказала у своєму зверненні Наталя Леонідівна, служба акцентувала увагу на роботі з інвалідами. Тоді ж почали відкриватися центри соціально-психологічної реабілітації для людей з інвалідністю. Сьогодні відкрито 13 центрів в Вінницькій, Одеській, Закарпатській, Івано-Франківській областях та місті Києві.»          За словами директора Служби проводяться фестивалі для дітей – інвалідів «Повір у себе». В центрах працює волонтерська група у складі 17 тисяч чоловік. Вона проводить свої фестивалі та форуми. Наталя Леонідівна запросила присутніх молодих інвалідів звертатися до волонтерів за допомогою. Особливу увагу сьогодні служба акцентувала на підтримці сімей, особливо сімей, де є інваліди. Основне завдання забезпечити безперешкодний доступ цій сімей та інвалідів до всіх можливих послуг. Зупинилася Наталя Лук’янова і на співпраці державної служби з представниками асамблеї у роботі над Конвенцією про права інвалідів та втілення її положень у життя.

Особливу роль в інтеграції інвалідів у суспільство відіграє їх працевлаштування. « 27 стаття Конвенції про права інвалідів передбачає право інвалідів на працю «Держави-учасники визнають право інвалідів на можливість заробляти собі на життя професією, яка інвалід собі обрав і яка є доступною для нього». За словами представника центру зайнятості робота по працевлаштуванню визнана пріоритетною і повинна будуватися на відкритій моделі, залучаючи інвалідів як рівноправних партнерів. «98 відсотків центрів обладнанні пандусами та кнопками виклику, - відзначила представник центру. – Центри обладнанні спеціалізованими місцями для пошуку роботи. При необхідності інвалід може викликати представника Центру, який допоможе у пошуку роботи». Знайти роботу сьогодні інвалід може і за безкоштовним мобільним зв’язком або гарячою лінією. Для цього інвалідові достатньо надіслати СМС-повідомлення, в якому вказати професію, за якою він бажає працювати. Служба зайнятості може допомогти змінити професію інваліду, якщо він того побажає. Так цього року за словами представника центру зайнятості професійне навчання пройшло 2.5 тисячі інвалідів, 2/3 з яких працевлаштовані. Регулярно службою зайнятості провадяться ярмарки вакансій для людей з інвалідністю.

Олег Кульчі - Голова правлння Гомельського громадського об’єднання «Белорусское общество инвалидов» м Гомеля зачитав привітання від Голови громадського об’єднання білоруських інвалідів та побажав успішної роботи форуму. Розказуючи про проблеми інвалідів Білорусі Олег Васильович відмітив тотожність проблем України та Білорусі. Основними проблемами інвалідів Білорусі Кульчі назвав відсутність фінансування програм та обєднання всіх соціальних програм в одну. Для більш ефективного виконання програм в державі створена координаційна рада, куди входять як громадські організації інвалідів так і представники міністерств, які повинні вирішувати проблеми інвалідів За словами Олега Кульчі відбувається державний моніторинг бар’єрності, по результатам якого буде вироблена програма, за якою буде зроблено безбар’єрне середовище. Говорячи про працевлаштування, Олег Васильович відмітив, що в державі підприємці закривають квоти – а в Білорусі це 5 відсотків – інвалідами з легкою формою захворюваності, не бажаючи зв’язуватися з інвалідами тяжких захворювань. За словами Олега Васильовича спорт інвалідів розвивається, проходять змагання, іде відбір на паралімпійські ігри, але не одна спортивна школа не пристосована для інвалідів, «Ми сьогодні стикаємося з тим, що в школа відсутні спеціалісти які готові працювати із спортсменами різних нозологій. Програма начебто існує, але коли справа доходить до практичної реалізації програм, з’ясовується, що в штатах шкіл відсутні дефектологи, сурдоперекладачі та фахівці інших спеціальностей.».. Торкнувся Олег Кульчі і проблем навчання інвалідів у вищих навчальних закладах. Основними проблемами тут є архітектурна доступність, відсутність кадрів університетів, які могли б працювати з інвалідами, а основне – адаптація інвалідів в студентському середовищі.

У наступні дні учасники форуму працювали наступних секціях: «Соціальне партнерство у сфері соціального захисту молоді з інвалідністю», «Освіта, професійне навчання працевлаштування та зайнятість молоді з інвалідністю», Молода сім’я та батьківство» та «Соціальна інтеграція в навколишнє середовище» Мова йшла про соціальну інтеграцію інвалідів у суспільство. Виступаючі розповіли про роботу окремих громадських організацій, центрів для сім’ї та молоді. Багато часу було приділено реабілітації інвалідів і зокрема активної реабілітації. Модератор секції Олег Полозюк розповів як проходить активна реабілітація інвалідів, на базі Національного пара- та дефлімпійського центру та реабілітації інвалідів, що в місті Євпаторії. Відзначив він роль Фонду соціального захисту інвалідів у фінансуванні програм по реабілітації і сказав, що закриття Фонду поставить під сумнів виконання багатьох програм з реабілітації. Олег Миколайович ознайомив присутніх з роботою шкіл активної реабілітації, які є дуже важливими для тих хто вперше сів у візок «Школи активної реабілітації – сказав у своїй презентації Олег Миколайович, – та перша сходинка, яку інвалід повинен подолати, щоб у майбутньому стати професійним спортсменом.» Школи дають дуже багато активної інтеграції інвалідів у суспільство.

У четвертий день форуму були підведені підсумки роботи.

Просмотров: 517 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: фонд, реабілітація, працевлаштування, Київ, форум | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar