Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Февраль 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829
Друзья сайта
Главная » 2012 » Февраль » 2 » Трактування понять „інвалідність” та „інвалід”
22.48
Трактування понять „інвалідність” та „інвалід”

19.01.2012 14:45
З метою приведення законодавства України в сфері соціального захисту інвалідів у відповідність до положень Конвенції ООН про права інвалідів Верховною Радою України прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законів України щодо прав інвалідів”, яким вносяться відповідні зміни до законів України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та „Про реабілітацію інвалідів в Україні”. Закон підписаний Президентом України та набув чинності з 1 січня 2012 року, крім окремих положень, які наберуть чинності з 1 січня 2013 року.

Прийнятий закон впроваджує у вітчизняне законодавство визначення „дискримінація” за ознакою інвалідності, „універсальний дизайн” та „розумне пристосування”. У новій редакції викладено поняття „інвалідність” та „інвалід” виходячи із соціальної, а не з медичної моделі інвалідності.
 
Нормативно врегульовано важливі питання соціального захисту інвалідів щодо:
- розвитку жестової мови;
- розширення та конкретизації переліку об’єктів, до яких повинен бути забезпечений безперешкодний доступ інвалідів;
- відповідальності фізичних та юридичних осіб за порушення вимог законодавства у сфері соціального захисту інвалідів;
- визначення функцій лікувально-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів;
- введення до учасників реабілітаційного процесу перекладачів жестової мови.
 
Положеннями закону закладено фундаментальний принцип участі представників громадських організацій інвалідів у прийнятті органами державної влади та місцевого самоврядування рішень що стосуються прав та інтересів інвалідів.
 
Крім того, держава покладає на себе обов’язок виявляти та усувати перепони і бар'єри, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб осіб з інвалідністю – доступу до об'єктів громадського та цивільного призначення, благоустрою, транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу, транспорту, інформації та зв'язку, а також з урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів долучення до освіти, праці, культури, фізичної культури і спорту.

Законом зобов’язано навчальні заклади всіх форм власності надавати освітні послуги інвалідам нарівні з іншими громадянами, у тому числі шляхом створення належного кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби інваліда.

На телерадіоорганізації покладається обов’язок забезпечити субтитрування або переклад на жестову мову офіційних повідомлень, кіно-, відеофільмів, передач і програм.

Встановлюється загальне правило врахування потреб інвалідів при наданні послуг і виробництві продукції.

Окремо звертається увага на недопущення планування і забудови населених пунктів, формування мікрорайонів, проектування, будівництво і реконструкція об'єктів фізичного оточення без пристосування для використання інвалідами.

Встановлюється зобов’язання щодо пристосування транспортних засобів загального користування, що виготовляються в Україні або ввозяться на митну територію України для користування інвалідами з вадами зору, слуху та з ураженнями опорно-рухового апарату, а також передбачається можливість встановлення зовнішніх звукових інформаторів номера і кінцевих зупинок маршруту, текстових та звукових систем у салоні для оголошення зупинок.
Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України
Просмотров: 549 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: „інвалідність” та „інвалід” | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar