Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Март 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзья сайта
Главная » 2011 » Март » 3 » Проект «Безбар'єрна Донеччина»
06.08
Проект «Безбар'єрна Донеччина»

Проект «Безбар'єрна Донеччина» Начальник управління містобудування та архітектури Донецької облдержадміністрації - головний архітектор області Володимир КУЗЬМЕНКО виступив з доповіддю на засіданні колегії Донецької облдержадміністрації.

Володимир КУЗЬМЕНКОдоповів про виконання у 2010 році Плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями в Донецькій області на 2010 – 2015 роки «Безбар'єрна Донеччина».

Наводимо оригінальний текст доповіді начальника управління містобудування та архітектури Донецької облдержадміністрації - головного архітектора області Володимира КУЗЬМЕНКО.

«Протягом 2010 року в області проводилась планомірна робота по реалізації державної політики щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Координацію роботи в даному напрямку здійснювали обласний комітет забезпечення доступності, а також управління містобудування та архітектури спільно з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації.

У минулому році проведено 4 засідання комітету. Засідання проводились на засадах публічності за участю представників громадських організацій інвалідів, представників управлінь та відділів облдержадміністрації, керівників установ, організацій та закладів. На засіданнях були розглянуті доповіді голів Будьоннівського, Ворошилівського, Пролетарського районних в місті Донецьку комітетів доступності, також Добропільського, Жданівського, Краснолиманського міських та Володарського, Добропільського, Олександрівського районних комітетів доступності, питання: про стан доступності до об’єктів Слов'янського курорту, про пристосування інженерно-транспортної інфраструктури, про стан забезпечення доступності до будинків відділень «Ощадбанку», тощо. Крім того був розглянутий та схвалений проект Плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями в Донецькій області на
2010-2015 роки «Безбар’єрна Донеччина», який був затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації від 13.04.2010 № 195.

На виконання цього розпорядження у всіх містах та районах були розроблені та діють Плани заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Були визначені конкретні об’єкти, види та обсяги робіт, які передбачалося виконати у 2010 році, а саме: було заплановано облаштувати елементами доступності 560 об'єктів, з них 425 об’єктів облаштувати пандусами. За 12 місяців 2010 року в Донецькій області обладнано елементами доступності 524 об'єкта житлово-громадського призначення, з них на 336 об'єктах забезпечений вільний доступ для осіб, що пересуваються на візках. Крім того при проведенні капітального ремонту та реконструкції існуючих закладів соціального призначення пристосовано
32 санітарно-гігієнічні кімнати для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Відповідно до затверджених програм було обладнано елементами доступності об’єкти в містах Авдіївка, Горлівка, Дебальцеве, Добропілля, Єнакієве, Краматорськ, Макіївка, Маріуполь та районах Волноваському, Добропільському, Слов’янському. Найвищі показники по кількості обладнаних об’єктів в містах Горлівка, Маріуполь, Макіївка, Краматорськ, та районах Добропільському та Слов’янському. В минулому році більш всього обладнано елементами доступності: об’єктів торгівлі та побутового обслуговування - 149 об’єктів, з них на 101 - об’єкт забезпечений вільний доступ для людей у візках; житлових будинків, в яких мешкають інваліди - 116 будинків, з них 51 обладнано пандусами. Кількість аптек, які пристосовано до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями, зросла майже в 2 рази, ніж було заплановано (96 об'єктів, з них обладнано пандусами 74). Найбільш таких об’єктів облаштовано у містах Горлівка та Маріуполь. Значне відставання від намічених програм спостерігається в містах Новогродівка, Харцизьк та районах Великоновосілківському, Володарському, Шахтарському. Найгірше становище в містах Докучаєвськ та Кіровське – не обладнано жодного із запланованих об’єктів.

У минулому році не були задоволені звернення трьох інвалідів з міст Авдіївка, Дзержинськ та Харцизьк щодо забезпечення доступності до належних їм квартир у багатоповерхових житлових будинках за відсутністю коштів на будівництво засобів доступності в місцевих бюджетах.

В той же час був побудований пандус у м. Донецьк, за зверненням інваліда у попередній рік.

Протягом року постійно приділялася увага пристосуванню інженерно-транспортної інфраструктури.

Станом на 01.01.2011 встановлено 27 звукових світлофорних об’єктів, обладнаних звуковими сигналами, за 2010 рік встановлено 5 світлофорів (4- в м. Горлівка, 1- в м. Торез). За 12 місяців 2010 року встановлено 2446 погонних метрів направляючих огороджень.

На міських маршрутах загального користування у місті Донецьку працюють 60 автобусів великої місткості з низькою підлогою та спеціальною відкидною платформою, яка опускається при посадці інвалідів-візочників. Ці автобуси були придбані міською радою у 2006-2010 роках, в тому числі в рамках підготовки до Євро-2012 у 2010 році Донецькою міською радою придбано 16 автобусів, пристосованих для перевезення інвалідів-візочників. В інших містах та районах області на міських, приміських та міжміських автобусних маршрутах таких автобусів немає.
За кошти органів місцевого самоврядування за 2008 – 2010 роки придбано 17 одиниць спеціалізованих транспортних засобів (в 12-ти містах та 2- х районах).

На території області розташовано 3 автовокзали і 65 автостанцій. На теперішній час 62% автобусних вокзалів і станцій мають безбар'єрний доступ, забезпечені гучномовним зв’язком, візуальною інформацією про розклад режимів руху міського та приміського автобусного сполучення. На деяких автостанціях встановлені спеціальні знаки в автобусах на місці посадки та висадки інвалідів, зроблені пологі з'їзди та виїзди на платформу, встановлені пристрої для зв’язку з диспетчером.

Станом на 01.10.2010 забезпеченість залізничних вокзалів і станцій пандусами складає 41,6 %. На всіх вокзалах черговим помічникам поставлено в обов’язок надавати допомогу особам з обмеженими фізичними можливостями. Розповсюджена інформація про роботу груп допомоги інвалідам, по гучномовному зв’язку постійно проводиться інформування всіх пасажирів про послуги, які можна отримати на вокзалі і допомогу пасажирам-інвалідам.

Проводяться заходи щодо пристосування дорожньо-тротуарної мережі. Станом на 01.01.2011 загальна кількість виділених місць для паркування автомобілів, якими керують інваліди на автопарковках та автостоянках області складає 968 місць, у тому числі в містах виділено 888 місць, а в районах - 80. Всього в області зареєстровано 317 паркувальних майданчиків (автопарковки, автостоянки).

Для виконання заходів із створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями були передбачені асигнування в бюджетах міст і районів на 2010 рік. На створення необхідних умов особам зазначеної категорії для вільного доступу до існуючих житлових будівель та закладів соціальної сфери з місцевих бюджетів планувалось використати 1 млн. 834,9 тис. грн., фактично використано 875,9 тис. грн. В містах Добропілля, Жданівка, Краматорськ, Макіївка та у Волноваському, Добропільському, Новоазовському районах на зазначені заходи було використано найбільше коштів. Крім того, були залучені кошти з небюджетних джерел фінансування у розмірі 1млн. 949,8 тис. грн. Найбільше таких коштів було залучено в містах Артемівськ, Горлівка, Добропілля, Донецьк, Дружківка, Красний Лиман, Макіївка, Шахтарськ та Добропільському районі. Всього з урахуванням небюджетних джерел фінансування на пристосування об’єктів житлово-громадського призначення було використано 2 млн. 825,7 тис. грн.

З місцевих бюджетів в минулому році було використано 2 млн. 256,0 тис. грн. на пристосування дорожньо-тротуарної мережі (обладнання перехресть та пішохідних переходів з’їздами та пониженими бордюрами, пристосування зупинок громадського транспорту, обладнання світлофорних об’єктів звуковими сигналами, обладнання пішохідних напрямних огороджень). У містах Донецьк, Добропілля та Макіївка використано найбільше коштів. У місті Артемівськ на цілі було залучено 140,0 тис. грн. з позабюджетних джерел фінансування. 

З метою підготовки до Євро 2012 у місті Донецьк на суму 28 млн. 686,8 тис. грн. були придбані автобуси, що обладнані відповідними пристроями для покращення умов посадки-висадки осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Під час розроблення містобудівної документації (містобудівних обґрунтувань) або внесення в неї змін враховуються потреби для людей з обмеженими можливостями. Всього за 2010 рік управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації було розглянуто 380 містобудівних обґрунтувань, з них 255 було погоджено для подальшого затвердження з врахуванням зазначених потреб.

В містобудівних умовах і обмеженнях забудови земельної ділянки на проектування об’єктів житлового та громадського призначення передбачаються вимоги щодо обладнання об’єктів засобами для маломобільних категорій населення.

Виконання вимог державних будівельних норм щодо врахування потреб інвалідів здійснюється при проведенні експертизи проектної документації Донецькою філією державного підприємства "Центральна служба Української державної будівельної експертизи". Так, у 2010 році розглянуто 1839 проектів будівництва об’єктів житлово-громадського призначення, наданих для проведення експертизи. Серед них було виявлено 200 проектів на об'єкти цивільного призначення, де не були враховані потреби маломобільних груп населення. Зазначені проекти були відкориговані, всі порушення норм усунені по зауваженням експертизи.

При наданні дозволів на виконання будівельних робіт Інспекцією архітектурно-будівельного контролю в Донецькій області звертається увага на якість проектної документації щодо дотримання вимог нормативів по безбар'єрності.

При прийнятті об’єктів в експлуатацію Інспекцією постійно звертається увага на пристосування їх до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями. У 2010 році введено в експлуатацію 471 об'єкт, у тому числі на 257 об'єктах забезпечений доступ для людей, які пересуваються на візках, 214 об'єктів обладнані іншими засобами доступності. Згідно з Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 923 (із змінами), у разі необхідності, представники обласної організації інвалідів залучаються до проведення підсумкової перевірки об’єктів будівництва. У 2010 році таким чином було прийнято до експлуатації 339 об'єктів.

Протягом 2010 року було продовжено проведення моніторингу доступності об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів, який розпочато у другому півріччі 2009 року. За 2009 рік моніторинг проведено на території 14 міст та 10 районів області. В 2010 році завершено проведення моніторингу на території міст Маріуполь, Харцизськ та Амвросіївського, Новоазовського районів.

Управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування і представниками громадських організацій інвалідів систематично здійснюються перевірки по створенню сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями. За 2010 рік такі перевірки проведено у 9 містах (Димитров, Новогродівка, Слов'янськ, Красний Лиман, Жданівка, Добропілля, Шахтарськ, Докучаєвськ, Вугледар) та 5 районах (Слов'янський, Великоновосілківський, Новоазовський, Добропільский та Олександрівський).

В ході проведення моніторингу та перевірок стану доступності було встановлено, що обладнання об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури в багатьох випадках здійснюється з порушеннями державних норм.

З метою підвищення ефективності роботи, обміну досвідом та надання практичної допомоги продовжується практика проведення засідань місцевих комітетів доступності за участю членів обласного комітету доступності. У минулому році такі засідання були проведені в містах Торезі, Слов'янську, Донецьку, Шахтарську та Старобешівському, Слов'янському, Великоновоселківському, Новоазовському, Шахтарському районах.

У листопаді минулого року обласною організацією інвалідів спільно з облдержадміністрацією був організований та проведений регіональний учбово-практичний семінар з питань участі громадських організацій у здійсненні державного архітектурно-будівельного контролю. У семінарі взяли участь представники Національної Асамблеї інвалідів України та члени комітету доступності при Мінрегіонбуді.

В області щорічно організовується передплата за бюджетні кошти на спеціалізовані газети, засновані організаціями інвалідів: «Позитив» (Молодіжна асоціація інвалідів «Схід»), «Берег надежды» (Донецька обласна організація інвалідів «Союз організацій інвалідів України»), «Наше життя» (Донецька обласна організація Українського товариства глухих).

В області постійно проводиться робота щодо забезпечення висвітлення у засобах масової інформації актуальних проблем інвалідів та заходів, що здійснюються на державному та місцевому рівнях. За звітний період у засобах масової інформації було опубліковано понад 55 матеріалів із зазначеної тематики. Як приклад, можна навести публікації в газетах «Наш Славянск», «Макеевский рабочий», «Вечерняя Макеевка», «Мар'їнська нива», «Приазовский рабочий».

На сторінках регіональних видань були започатковані та продовжуються спеціальні рубрики «Обратная связь. Читатель-газета-власть», «Правовой всеобуч», «Спрашивает один-отвечаем многим», «Ситуации», «Юридическая консультация», «Правовое поле» та інші, в яких надаються компетентні відповіді, роз’яснюється чинне законодавство.

Обласною державною телерадіокомпанією в циклових телепередачах «Зміни себе», «Ваше право» та інших надаються матеріали про дії Уряду, облдержадміністрації щодо вирішення проблем інвалідів.

Тема створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями також була присутня в телевізійних передачах та інформаційних повідомленнях ТРК «1-й діловий канал», ТРК«1-й муніципальний канал», ТРК «Орбіта», ТРК «Капрі» (м.Красноармійськ).
Щодо Плану заходів у 2011 році.

Реалізацію заходів по створенню безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями планується продовжити у 2011 році.


На виконання Плану заходів "Безбар’єрна Донеччина" передбачені роботи по обладнанню засобами доступності існуючих об’єктів житлово-громадського призначення, а саме передбачено:
- обладнати елементами доступності 495 об’єктів, 395 з яких повинні бути забезпечені вільним доступом та пересування інвалідів у візках:
- обладнати 179 дорожніх перехресть та пішохідних переходів пониженими бордюрами та з’їздами;
- встановити 28 світлофорних об’єктів.

Також у 2011 році передбачено проведення моніторингу доступності об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, які будуть задіяні під час проведення фінальної частини чемпіонату Євро-2012.

Особливу увагу буде приділено якості виконаних робіт та організації контролю за виконанням вимог державних норм та стандартів до засобів забезпечення безперешкодного доступу для маломобільних категорій населення при розроблені та реалізації нових проектів на будівництво та реконструкцію об’єктів житлово-громадського призначення, у тому числі тих, які задіяні під час проведення чемпіонату Євро 2012.

На 2011 рік заплановано проведення 4-х засідань обласного комітету доступності (у лютому, квітні, серпні та листопаді), а також проведення 4-х засідань міських та районних комітетів доступності за участю голови та членів Донецького обласного комітету доступності (у березні – м. Горлівка, у травні - м. Єнакієве, у вересні - м. Артемівськ та Артемівський район, у грудні - Мар'їнський район)».
Просмотров: 596 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: проект, інвалід, «Безбар'єрна Донеччина», комитет доступности | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar