Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Февраль 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
Друзья сайта
Главная » 2011 » Февраль » 16 » Матеріали громадської експертизи Міністерства соціальної політики України
01.24
Матеріали громадської експертизи Міністерства соціальної політики України
Центр Громадської Адвокатури

Громадська організація „Центр громадської адвокатури” направила запит стосовно проведення громадської експертизи Міністерства праці та соціальної політики України (на даний час - Міністерство соціальної політики України) у сфері упорядкування системи надання пільг.

В запиті про проведення громадської експертизи зазначалося:

Актуальність проблеми. На сьогоднішній день право на пільги має більше третини населення України. Загальний обсяг пільг потребує щороку все більше і більше коштів, які є значним навантаженням на бюджет та не дозволяє задовольнити інші потреби. Держава неспроможна забезпечити кошти на всі передбачені та задекларовані пільги. В Україні є понад 600 видів пільг, які передбачені більш ніж 50 законодавчими та іншими нормативними актами, і цей перелік постійно поповнюється новими без передбачення їх належного фінансування. Крім того не визначені норми споживання або вони є значно завищеними, а також є проблеми обліку наданих пільгових послуг, контролю за їх якістю та обсягом споживання. Проблема полягає у відсутності зв’язку пільг з фактичними потребами осіб, адресності. Пільги надаються за належність до певної категорії без врахування потреб.

Попередні стратегії, концепції, які стосувалися упорядкування системи надання пільг, врахування адресних підходів так і не були втілені в життя. Нова Стратегія упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року була затверджена Розпорядженням КМУ від 03.06.2009 року № 596-р., також на її виконання було затверджено план заходів з реалізації Стратегії, однак до розробки та прийняття цих актів не була залучена громадськість.    

Мета проведення громадської експертизи – на основі громадського аналізу проведення оцінки діяльності Міністерства праці та соціальної політики України у сфері упорядкування системи надання пільг, ефективності прийняття і виконання рішень, підготовка пропозицій щодо шляхів вирішення проблем реформування та застосування пільг в Україні.

Предмет громадської експертизи – діяльність Міністерства праці та соціальної політики України у сфері упорядкування  системи надання пільг. В тому числі:

-                     стан реалізації Стратегії упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року;

-                     стан виконання плану заходів з реалізації Стратегії упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року;

-                     діяльність Міжвідомчої комісії з упорядкування системи надання пільг;

-                     проведення публічних обговорень та залучення організацій громадського сектору, проведення громадських консультації до розробки та реалізації заходів щодо упорядкування та реформування системи надання пільг;

-                     розробка шляхів вирішення питання щодо посилення адресності надання пільг, реалізації принципу соціальної справедливості у забезпеченні соціальних Прав Людини.

 Дивіться детальніше: Матеріали громадської експертизи Міністерства соціальної політики України

З переліком пільг, упорядкованих Міністерством праці та соціальної політики України, можна ознайомитися у Віснику 1 за посиланням: http://www.cga.in.ua/index.php?itemid=1058

 

Просмотров: 449 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: пільги, експертизи | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar