Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Декабрь 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзья сайта
Главная » 2010 » Декабрь » 30 » «Маємо справу з дефіцитом совісті і милосердя»
04.45
«Маємо справу з дефіцитом совісті і милосердя»


29.12.2010

«Україна увійшла до кола держав, що ратифікували Конвенцію ООН про права інвалідів, та взяла на себе важливі зобов'язання як у міжнародному аспекті, так і в рамках самої держави. Мова про особливі потреби інвалідів, доступність соціальних послуг та відсутність бар'єрів, про недопущення дискримінації у сферах охорони здоров'я, освіти, культури і мистецтва, на ринку праці, сприяння повно¬цінній і гармонійній інтеграції інвалідів у суспільне життя. А це понад 2 мільйони 600 тисяч наших співвітчизників», — зазначив Віктор Янукович під час засідання Громадської гуманітарної ради.

Президент констатував, що після ратифікації Верховною Радою Конвенції ООН виконавча та законодавча гілки влади поставлених вимог не виконали. Тож уряду разом з громадськими організаціями інвалідів необхідно активізувати роботу з розробки Національного плану дій щодо реалізації зазначеної Конвенції ООН, аби у другому півріччі 2011 року парламент зміг затвердити цей документ.

Пріоритетами влади глава держави вважає забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів технічними засобами реабілітації та виробами медичного призначення. Окремо він зупинився на болючому питанні оздоровлення дітей-інвалідів. Чимало з них, особливо вихованці спеціалізованих закладів, були позбавлені санаторно-курортного лі¬кування. «Не думаю, що для вирішення цього питання існує дефіцит коштів. Тут, на жаль, маємо справу з дефіцитом совісті і милосердя», —запевнив глава держави. У державному бюджеті на 2011 рік видатки на ці програми необхідно істотно збільшити.

Віктор Янукович також доручив новому міністру охорони здоров'я Іллі Ємцю навести порядок у державних закупівлях протезно-ортопедичних виробів, технічних засобів реа¬білітації, виробів медичного призначення для інвалідів відповідно до вимог чинного законодавства.

Як повідомила голова Комітету ВР з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва, у нас працює 5-10% інвалідів, а в СИГА цей показник становить 30%, "у Великій Британії — 50%. Така ситуація склалася через недостатнє фінансування та відсутність єдиної системи обліку інвалідів. А голова Комітету ВР у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Сушкевич попросив не розформовувати Фонд соціального захисту інвалідів та враховувати можливість їхнього доступу до об'єктів, які будуються. Президент одразу ж доручив віце-прем'єр-міністру — міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Віктору Тихонову та голові Київської міськдержадміністрації Олександру Попову вирішити питання із забезпеченням безперешкодного доступу інвалідів до нових будівель, що споруджуються в країні. До ЗО січня 2011 року заступник Глави Адміністрації Президента, секретар Гуманітарної ради Ганна Герман підготує проект указу Президента щодо посилення соціального захисту таких людей.

Ще одним питанням, яке підняв на засіданні глава держави, стало збереження національної культурної спадщини. «Розпорошеність повноважень і фінансових ресурсів, відсутність координації та узгодженості в діях негативно впливають на збереження пам'яток, історико-культурних заповідників та музейних колекцій. Це питання потребує чіткого окреслення в контексті проведення адміністративної реформи», — наголосив Президент.

За маніпуляції з об'єктами культурної спадщини він пообіцяв суворо карати. «Якщо держава бере їх під свій захист, то вона повинна виконувати свої зобов'язання. Насамперед це стосується пам'яток світового та загальнонаціонального значення. Достатні кошти на їх утримання повинні бути передбачені у державному бюджеті на 2011 рік», — підкреслив Віктор Янукович.

На думку Президента, слід брати приклад з інших країн світу, коли держава забезпечує частину видатків, а решту — залучає від інвесторів. Також необхідно провести інвентаризацію з подальшою паспортизацією всіх об'єктів культурної спадщини.

Особливу увагу має бути приділено об'єктам, включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На переконання Президента, слід законодавчо закріпити охоронний статус цих територій та їх буферних зон.

Глава держави вимагає також активізувати боротьбу з «чорною археологією» та покласти край нелегальному пошуку, обігу та колекціонуванню археологічних знахідок.

Катерина МАЦЕГОРА,
«Урядовий кур'єр»

Просмотров: 575 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: Президент | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar