Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Декабрь 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзья сайта
Главная » 2012 » Декабрь » 22 » Держава посилює відповідальність за дотримання вимог безбар'єрності для інвалідів - Мінрегіонбуд
06.17
Держава посилює відповідальність за дотримання вимог безбар'єрності для інвалідів - Мінрегіонбуд

Держава посилює відповідальність за дотримання вимог безбар'єрності для інвалідів
Директор департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Ігор Соколов

Мінрегіонбуд ініціював посилення відповідальності за нехтування вимог вільного доступу до об'єктів житлового та соціального призначення людям із інвалідністю при виконанні проектувальних та будівельних робіт.

Про це сказав у коментарі для кореспондента УКРІНФОРМу директор Департаменту містобудування, архітектури, планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Ігор Соколов.

«Міністерством внесено зміни до законодавства щодо посилення відповідальності за відсутність вільного доступу до об'єктів для маломобільних груп населення. Зокрема, якщо не враховані потреби інвалідів у проекті, проектувальник карається сумою до 90 мінімальних заробітних плат. Також є цифра штрафу, яка застосовується при експертизі цього проекту, якщо будівельники не виконали цієї норми», - сказав І.Соколов.

Він наголосив, що питання контролю за виконанням вимог законодавства сьогодні набуває пріоритетного значення: «Нині дотримання вимог законодавства під час проектування та будівництва є ще недостатнім - відсотків на тридцять. Однак важливо й те, що з кожним днем бажання враховувати потреби інвалідів для забезпечення безперешкодного доступу до об'єктів житлового та громадського призначення зростає. Українське суспільство починає усвідомлювати необхідність приведення вітчизняних норм та системи відносин до європейського рівня».

За словами фахівця, у Мінрегіонбуді створено Комітет доступності, в який увійшли представники громадських організацій, і де особливо активну роль відіграє Національна асамблея інвалідів України: «У тісній співпраці з НАІУ ми готуємо Національну доповідь "Безперешкодний доступ осіб з інвалідністю до об'єктів соціальної, транспортної інфраструктури та зв'язку", у якій міститиметься об'єктивна аналітична інформація про стан справ у державі з доступністю». Це дуже важливий документ для центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також для органів самоврядування, сказав він, додавши, що Національна доповідь готується на виконання Указу Президента України «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями».

Соколов нагадав, що, ратифікувавши Конвенцію про права інвалідів, Україна взяла на себе юридичні зобов'язання щодо забезпечення її виконання у повному обсязі. Положення цього міжнародного документа мають бути відображені належним чином у національному законодавстві, планах соціально-економічного розвитку та державному бюджеті України.

На виконання Конвенції ООН уряд 1 серпня 2012 року затвердив Державну програму «Національний план дій з реалізації Конвенції ООН про права інвалідів» на період до 2020 року, яка, зокрема, передбачає забезпечити на маршрутах загального користування наявність транспортних засобів, пристосованих для перевезення інвалідів, до 2015 року - до 15%, 2018 - 35%, а до 2010 року - 50%. Окрім того, держава планує забезпечити зростання чисельності працюючих інвалідів до 2015 року на рівні в понад 706 тис. осіб, до 18 року - 750,3 тис., а до 2020 - 794,6 тис. осіб. А це означає, що кожного року кількість громадян із інвалідністю на вітчизняному ринку праці зростатиме на 14-15 тисяч.

«Дотримання законодавства щодо розбудови безбар'єрності в Україні повинно набути системного характеру. Це сприятиме інтеграції людей з інвалідністю у суспільство та реально забезпечуватиме їхні права і свободи», - резюмував І.Соколов.

Наталія Андрусенко

Просмотров: 330 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: Соколов, Департамент містобудування, Мінрегіонбуд | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar