Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Друзья сайта
Главная » 2009 » Ноябрь » 19 » Актуальний коментар. Безбар'єрна Україна повинна забезпечити інвалідам гідне життя
05.57
Актуальний коментар. Безбар'єрна Україна повинна забезпечити інвалідам гідне життя
Заступник міністра праці та соціальної політики України Леонід Савенко
 
 
КИЇВ, 11 листопада. (Наталія Тихоненко - УКРІНФОРМ). Сьогодні в Україні нараховується близько 2,64 млн інвалідів, або 5,5% загальної чисельності громадян країни. І хоча освітній рівень осіб з інвалідністю зростає, частка працюючих серед них невисока - лише 589 тис осіб. Однією з причин, констатують фахівці, є те, що люди, прикуті до візків, або ж з вадами слуху чи зору, нерідко позбавлені можливості вільно пересуватися вулицями міст, дістатися до місця роботи.

Наскільки вдається владі створювати безбар'єрне для інвалідів середовище? Про це кореспондент УКРІНФОРМу запитала у заступника міністра праці та соціальної політики України Леоніда Савенка.

За його словами, згідно з Конституцією нашої держави, Україна є соціальною та правовою державою. "А отже, питання, що стосуються інвалідів, є пріоритетними для усіх гілок влади, зокрема, й для Мінпраці", - сказав Леонід Савенко.

При цьому урядовець зауважив, що уряд щорічно приймає акти, спрямовані тією чи іншою мірою на покращення життєдіяльності інвалідів. Зокрема, до важливих документів належить Державна типова програма реабілітації інвалідів, затверджена урядом у 2006 році, та Державна програма розвитку в Україні системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю до 2011 року, прийнята у 2007 році.

"Щороку покращується й фінансування програм соціального захисту інвалідів. Ряд з них у Державному бюджеті України віднесено до захищених статей", - уточнив він, додавши, що у 2009 році видатки на реалізацію таких програм з Державного бюджету України через Мінпраці заплановано в обсязі понад 3,1 млрд грн, що на 300 млн більше, ніж торік. Розпорядженням Кабінету Міністрів України у грудні 2008 року затверджено План невідкладних заходів щодо розв'язання проблем соціального захисту інвалідів та забезпечення захисту їхніх прав.

У регіонах скориговані програми забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення. Визначено також переліки об'єктів, дообладнання яких необхідно здійснити у першочерговому порядку.

За словами урядовця, нині в областях працюють спеціально створені Комітети забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур, до складу яких входять представники органів влади, у тому числі органів праці та соцзахисту населення, і громадських організацій інвалідів.

За перше півріччя цього року у регіонах проведено роботи по обладнанню додатковими пристосуваннями 20 тис об'єктів (за минулий рік - майже 50 тис. об'єктів). На сьогодні налічується близько 1,5 тис платних паркувальних майданчиків, які мають 62 тис. місць, з них 7 тис. передбачені для безкоштовного паркування транспортних засобів інвалідів.

Що ж до підвідомчих установ Мінпраці, то, за словами Л.Савенка, сьогодні доступними повністю або частково є будівлі та приміщення 94% управлінь Пенсійного фонду, 98% управлінь праці та соціального захисту населення, 94% територіальних центрів соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян.

"А там, де неможливо здійснити пристосування, при входах встановлюються кнопки виклику", - уточнив заступник міністра.

Є позитивні зрушення також в установах, підпорядкованих іншим міністерствам. Зокрема, за даними МОЗ, повністю доступні будівлі та приміщення мають 48% закладів охорони здоров'я, Міносвіти - 18%, МВС - 36%, ДПА - 30% приміщень державних установ. Тим часом, у системі державної судової адміністрації немає жодного повністю доступного приміщення суду. І лише 38% будівель можуть забезпечити громадянам з інвалідністю частковий доступ до Феміди.

"Мінпраці здійснює моніторинг виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади двох указів Президента, спрямованих на поліпшення життєдіяльності інвалідів, - продовжив Леонід Савенко. - Аналізуючи отриману інформацію, ми, у разі потреби, звертаємося до центральних органів виконавчої влади і до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо необхідності вдосконалення чинного законодавства".

На запитання кореспондента УКРІНФОРМу про нові ініціативи Мінпраці, Леонід Савенко повідомив, що їхнє міністерство активно співпрацює з іншими центральними органами виконавчої влади та з громадськими організаціями інвалідів. Результатом такої роботи у Правилах перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України з'явився окремий розділ "Особливості перевезення інвалідів". Він регламентує механізм надання залізницями допомоги інвалідам з ураженнями опорно-рухового апарату чи органів зору.

Крім того, Мінпраці надало пропозиції Мінпромполітики щодо обладнання транспортних засобів загального користування (вагонів трамваїв та метро) з урахуванням потреб осіб з інвалідністю. І сьогодні вже затверджені відповідні норми для такого транспорту. Розроблено пропозиції Міністерству охорони здоров'я до проекту Закону України "Про лікарські засоби" (щодо маркування лікарських засобів шрифтом Брайля). "До речі, цей законопроект вже набрав чинності. Звернулися ми й до МВС щодо дорожньої розмітки, яка б враховувала потреби осіб з ураженнями органів зору, і нас підтримано", - продовжив Леонід Савенко.

За зверненням Мінпраці Національний банк України надіслав листа до керівників банків України з проханням вжити заходів для вирішення проблем інвалідів щодо доступу до користування банківськими послугами. А Мінжитлокомунгосп опрацював низку проектів нормативно-правових актів, які покликані врегулювати на законодавчому рівні питання безкоштовного паркування транспортних засобів для перевезення інвалідів.

Крім того, за ініціативи Мінпраці перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов доручив центральним і місцевим органам виконавчої влади забезпечити врахування потреб доступності для осіб з обмеженими фізичним можливостями, зокрема під час будівництва (реконструкції) різного виду об'єктів і придбання за державні кошти транспорту загального користування (автобусів, тролейбусів, пасажирських вагонів).

"До речі, згідно з чинним законодавством, контроль за дотриманням державних будівельних норм щодо врахування потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями під час здійснення нового будівництва покладено на підвідомчі установи Мінрегіонбуду", - уточнив заступник міністра.

Важливо й інше. За наполяганням Мінпраці вдосконалено Програму забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення, яку уряд у липні цього року затвердив у формі відповідного Плану заходів. Пропозиції Мінпраці, опрацьовані з "Національною Асамблеєю інвалідів Україні", лягли в основу Плану, а головним розробником цього документа виступив Мінрегіонбуд.

Згідно з рішенням уряду, зокрема, планується покласти на Державну житлово-комунальну інспекцію повноваження щодо здійснення контролю за дообладнанням існуючих будівель житлово-комунального призначення для забезпечення потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та маломобільних груп населення. "Досі таким питанням не займався жодний державний орган", - констатував заступник міністра праці, додавши, що в урядовій постанові визначена й етапність переходу в Україні на обслуговування населення транспортними засобами, пристосованими для перевезення інвалідів. На виконання цієї постанови центральні та місцеві органи виконавчої влади повинні розробити свої плани. Мінпраці вже затвердило такий галузевий план.

Урядовець також повідомив, що протягом січня - вересня 2009 року у Державній службі зайнятості перебувало на обліку 28443 інвалідів, з них працевлаштовано - 5341 інваліда, проходили професійне навчання - 1225 таких осіб.

"Україна підписала Конвенцію про права інвалідів та Факультативний протокол до неї 24 вересня 2008 року. На даний час, згідно з дорученням уряду, центральними органами виконавчої влади опрацьовується законопроект, розроблений Мінпраці, щодо її ратифікації. Разом із тим, мусимо враховувати, що реалізація низки нормативних актів, ускладнюється світовою фінансовою кризою", - сказав Леонід Савенко.

При цьому він наголосив, що забезпечення безперешкодного середовища для інвалідів є спільним завданням як центральних і місцевих органів виконавчої влади, так і підприємств та організацій усіх форм власності. "Лише доклавши спільних зусиль, можна досягти успіху. Адже наявні сьогодні перешкоди в транспорті чи будівлях є перепоною не лише людям у візку чи незрячим. Вони стають бар'єром також для літніх людей із паличкою, громадян, що тимчасово змушені ходити з милицями, чи матерів із немовлятами у дитячих колясках. Безбар'єрне середовище вигідне і потрібне всім", - резюмував Леонід Савенко.


Публікації:
УКРІНФОРМ: новини 2009.11.11 10:26:00,
Суспільство і час 2009.11.11 10:26:00,
>>>Соціальна сфера 2009.11.11 10:26:00,
Коментарі 2009.11.11 10:26:00
Просмотров: 3993 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: инвалид, безларьерная жизнь | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar