Друзья сайта
Главная » 2010 » Сентябрь » 21 » Як Козак Європу підкорив
00.21
Як Козак Європу підкорив

Із залізними млинцями Павло Козак на тиІз чемпіонату Європи з пауерліфтингу за версією WUAP, що тривав в австрійському Горні, львів’яни привезли дві нагороди. У жимі лежачи у ваговій категорії до 56 кг чемпіоном став Павло Козак. Його вихованець Богдан Кошулаб у цій же дисципліні у вазі до 67 кг виборов «срібло».

Феноменальним є той факт, що обидва хлопці - з обмеженими фізичними можливостями. «На цьому чемпіонаті Європи змагалися звичайні здорові пауерліфтери, - розповів Павло Козак. - Але щороку до участі допускають інвалідів. Цього разу змагалося четверо спортсменів з особливими потребами». Павлові довелося виступати у категорії до 56 кг: його «рідну» вагу до 52 кг на цьому чемпіонаті відмінили. Попри те, у свого найближчого переслідувача Козак виграв 20 кг.

«Результат 120 кг, що приніс мені першу в кар’єрі перемогу на Європі, не є для мене чимось неймовірним, - веде далі Павло. - Майже півроку тому на чемпіонаті України я зафіксував 125 кг - це норматив майстра спорту міжнародного класу. А на тренуваннях уже витискаю і 135 кг. До Австрії я їхав не на піку форми. Не планував там виступати - не було для цього грошей. Після чемпіонату країни мріяв лише про одне - відпочинок. Ці змагання чотири рази переносили, тож, аби продовжити пік форми, довелося докласти багато зусиль. Але після першості країни запросили до Калуша на Кубок мера, а потім на чемпіонат України серед здорових. І на усіх цих стартах я став чемпіоном. А за день до від’їзду до Горна знайшлися люди, які профінансували нашу з Богданом поїздку. Попри все, до останнього моменту мене переслідували невдачі. Спочатку прокололося колесо в інвалідному візку, потім зламався автобус, на якому ми їхали. У готелі були проблеми з бронюванням номерів. Не вірив я в успіх і коли побачив своїх суперників - величезних чолов’яг у фірмовій екіпіровці, яка дозволяє до «чистого» результату додати ще кілька кілограмів. Ця перемога є вистражданою, а тому такою цінною для мене».

Наступна мета Павла Козака - рекорд України. «Рекорд рівенця Леоніда Рибачука - 137 кг - тримається вже 13 років. Чому так довго? Як на мене, тому, що тоді пауерліфтерів не перевіряли на допінг. Тепер же нас трусять, як грушки: на чемпіонаті України допінг-тести проходив п’ять годин. Але це не біда. Рекорд можна побити і в «чистому» вигляді. Ось незабаром буде Кубок України, там і спробую замахнутися на рекордні кілограми». Окрім рекорду, Павло мріє працювати у галузі спорту. Наприклад, інструктором з пауерліфтингу. Знань для цього у львів’янина більш ніж достатньо. Яскравим прикладом тренерського таланту Козака є Богдан Кошулаб. Лише за два роки тренувань хлопець став чемпіоном України серед юніорів та віце-чемпіоном Європи. У Горні Богдан поступився переможцеві 5 кг. Це при тому, що 18-річний юніор виступав з дорослими (на юніорську першість Європи мешканець села Магерів просто не встиг) та у категорії, на 7 кг більшій за звичну.