Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Апрель 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Друзья сайта
Главная » 2011 » Апрель » 15 » Зміни до Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"
22.11
Зміни до Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"


Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення зміни до статті 20 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (щодо зміни джерела сплати сум адміністративно-господарських санкцій та пені)
(Інформаційне управління)  
 

Комітет зазначив, що статтею 19 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Статтею 20 зазначеного закону передбачено, що у разі невиконання цього нормативу, підприємства щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві. Зазначені санкції та пеня (у разі порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій) сплачуються за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів). На думку членів Комітету, такий підхід у деяких випадках призводить до невиконання вимог статей 19, 20 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". З одного боку, роботодавці не працевлаштовують інвалідів, з іншого боку - не сплачують вказані санкції і пеню, оскільки їх прибуток може становити суму, яка менше відповідних санкцій та пені.

Законопроектом (реєстр. № 8302) пропонується внести зміни до частини третьої статті 20 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", змінивши джерело сплати роботодавцями сум адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів шляхом сплати сум санкцій та пені за рахунок витрат.

Комітет підтримав законодавчу ініціативу, спрямовану на посилення соціального захисту інвалідів.

Водночас, зазначалося, що суб´єктом законодавчої ініціативи - народним депутатом Олександром Єфремовим пропонується внести відповідні зміни до Податкового кодексу України (законопроект "Про внесення зміни до статті 138 Податкового кодексу України" (щодо зміни джерела сплати сум адміністративно-господарських санкцій та пені), реєстр. № 8303).

За висновками Комітету, оскільки порушене питання може бути врегульовано тільки за умови одночасного прийняття двох зазначених законопроектів, доцільним було б  при опрацюванні до другого читання об´єднати їх в один законопроект.

 

Просмотров: 1018 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: комітет, законопроект, зміни | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar