Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Апрель 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Друзья сайта
Главная » 2011 » Апрель » 15 » У Генеральній прокуратурі відбулася колегія щодо стану додержання законів та правозахисної діяльності органів прокуратури у сфері соціальног
22.57
У Генеральній прокуратурі відбулася колегія щодо стану додержання законів та правозахисної діяльності органів прокуратури у сфері соціальног
     У Генеральній прокуратурі відбулася колегія щодо стану додержання законів та правозахисної діяльності органів прокуратури у сфері соціального захисту інвалідів.
     У засіданні взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Сушкевич, Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець, перший заступник Міністра соціальної політики Василь Надрага, в.о. директора Фонду соціального захисту інвалідів Сергій Скорупський, прокурори АР Крим, областей міст Києва, Севастополя, а також представники центрального апарату.
     Генеральний прокурор України Віктор Пшонка у своєму виступі зазначив, що інвалідність є соціальним явищем, уникнути якого не може жодне суспільство. В Україні ця проблема набуває особливого звучання у зв’язку з постійним зростанням частки цієї категорії громадян у загальній структурі населення. На сьогодні у державі чисельність осіб з обмеженими фізичними можливостями становить понад 2 мільйони 600 тисяч осіб, або кожен 18-й громадянин України.
    Питанню захисту прав осіб з обмеженими можливостями органи прокуратури приділяють постійну увагу. Проведені прокурорами перевірки засвідчили, що на цьому напрямі відсутня системна робота.
    Нажаль не забезпечують повною мірою виконання вимог законів щодо захисту прав людей з обмеженими фізичними можливостями центральні та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. Зокрема, у Волинській, Луганській та Херсонській областях навіть не розроблено відповідні регіональні програми соціального захисту інвалідів. У більшості регіонів не створено цільові фонди допомоги цій категорії громадян, виявлено численні факти ненадання або неякісного надання пільговим категоріям громадян медичної допомоги.
     Міністерством соціальної політики не вживаються належні заходи до реалізації соціальних гарантій санаторно-курортного лікування інвалідів. Потреби у фінансуванні за відповідною бюджетною програмою задоволено лише на 13 відсотків.
     Так, в Автономній Республіці Крим жоден із майже півтори тисячі автобусів, що здійснюють приміські та міжміські перевезення, не мають спеціального обладнання для перевезення інвалідів. У Черкасах не обладнано пандусами більшість закладів охорони здоров’я. У Хмельницькій області значна частина тротуарів міста не облаштована заїздами, а місцями тротуари взагалі відсутні, що створює загрозу життю та здоров’ю інвалідів. Не створено умов для безперешкодного доступу інвалідів до приміщень Тернопільської міської ради.
     Особливо гострою є проблема додержання прав ста шістдесяти тисяч дітей-інвалідів та понад мільйона дітей з вадами фізичного або розумового розвитку. У низці регіонів відсутні відповідні реабілітаційні установи. Не створено умови для відвідування дитячих садків, шкіл, навчальних закладів. У черзі на отримання засобів пересування перебуває майже 5 тисяч дітей-інвалідів, більшість з яких – понад 10 років.
     Однією з причин такого становища у сфері захисту прав громадян з обмеженими фізичними можливостями є недостатнє фінансування.
     На цьому тлі особливе обурення викликають факти нецільового та недбалого використання бюджетних коштів, їх розкрадання посадовими особами усіх рівнів.
      Торік кожна п’ята із порушених органами прокуратури кримінальних справ про злочини у цій сфері пов’язана з розкраданням та привласненням державних коштів. Так, прокуратурою міста Житомира направлено до суду кримінальну справу стосовно директора підприємства "Центр трудової реабілітації інвалідів "Осанна” С., яка шляхом зловживання службовим становищем заволоділа майном Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів” на суму майже 50 тисяч гривень.
     Віктор Пшонка поставив вимогу вжити вичерпних заходів до забезпечення реалізації усієї повноти конституційних прав осіб з обмеженими фізичними можливостями, оскільки поліпшення їх становища є стратегічним курсом державної політики України.
     За результатами роботи колегії було прийняте відповідне рішення, направлене на посилення правозахисної діяльності органів прокуратури у сфері соціального захисту інвалідів.


Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завантажити відео

 

 Просмотров: 424 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: СУШКЕВИЧ, Пшонка, колегія, Генеральний прокурор | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar