Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Июль 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзья сайта
Главная » 2012 » Июль » 12 » Пропозиції від Національної Асамблеї інвалідів України стосовно вирішення питань, що порушувались під час наради з Віце-прем’єр-міністром Ук
00.51
Пропозиції від Національної Асамблеї інвалідів України стосовно вирішення питань, що порушувались під час наради з Віце-прем’єр-міністром Ук


Відповідно до листа Мінсоцполітики №1333/19/81-12 від 31.05.2012р. направляємо пропозиції від Національної Асамблеї інвалідів України стосовно вирішення питань, що порушувались під час наради з Віце-прем’єр-міністром України Тігіпком С.Л., яка відбулась 30.05.2012 р.

1. Сприяти підвищенню якості послуг для осіб, що перебувають на державному утриманні в інтернатних закладах, шляхом збільшення кількості персоналу; проведення навчання та підвищення кваліфікації персоналу; перегляду програм денної зайнятості для молоді та дорослих (ні в якому разі не можна забороняти трудотерапію, але є потреба у перегляді самих програм та методик, що використовуються.)

2. Створити можливості для працевлаштування та зайнятості (на відкритому ринку праці, шляхом залучення до громадських робіт тощо) дорослих з інвалідністю, що перебувають на державному утриманні в інтернатних закладах (на сьогодні законодавство забороняє таким людям офіційно працювати, оскільки за визначенням вони є на повному державному утриманні).

3. Переглянути перелік протипоказів для працевлаштування та зайнятості затверджені МОЗ України (розумова відсталість та психічні розлади є проти показом для працевлаштування навіть на посади некваліфікованого робітника).

4. Створити альтернативу інтернатним закладам. Зокрема, будинки (гуртожитки) незалежного проживання, чи проживання з підтримкою у громаді для важконеповносправних.

5. Вивчити питання опіки над дорослими недієздатними особами та вжити відповідних заходів для його врегулювання.

6. Запровадити систему стимулювання для прийомних батьків щодо взяття під опіку дітей-інвалідів, вихованців інтернатних закладів.

7. Сприяти розукрупненню будинків-інтернатів, шляхом розміщення дітей- інвалідів, вихованців інтернатних закладів у сімейні форми виховання, зокрема у будинки сімейного типу.

8. Попередження потрапляння дітей-інвалідів в інтернатні заклади (відмов від дітей батьками), шляхом

а) створення належної системи послуг з підтримки та супроводу сім’ї, в якій народилась дитина з інвалідністю на рівні громади (за місцем проживання); 
б) запровадження програм раннього втручання (в т.ч. розробка та затвердження стандарту послуги «раннє втручання»).

Виконавчий директор Н.С. Скрипка

Просмотров: 382 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: Тигипко, НАИУ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar