Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзья сайта
Главная » 2011 » Ноябрь » 4 » Питання законодавчого врегулювання запровадження нової системи забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації
01.21
Питання законодавчого врегулювання запровадження нової системи забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації

контекст законопроекту про внесення змін до статті 26 Закону "Про реабілітацію інвалідів в Україні"

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідівУ слуханнях взяли участь народні депутати, представники міністерств праці і соціальної політики, охорони здоров´я, економіки, інших органів влади, громадських організацій інвалідів, підприємств, які вирішують питання виробництва і забезпечення засобів реабілітації інвалідів, тощо.

Відкриваючи слухання, голова Комітету Валерій Сушкевич зазначив, що до Комітету надійшов законопроект про внесення змін до статті 26 Закону "Про реабілітацію інвалідів в Україні" (реєстр. №9050), поданий Кабінетом Міністрів, який ініціює нову систему врегулювання і забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації.

Законопроектом пропонується змінити порядок забезпечення інвалідів засобами реабілітації. Зокрема, згідно з проектом, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за індивідуальною заявкою інваліда, послугами з післягарантійного ремонту має здійснюватися у вигляді грошової допомоги інвалідам для оплати вартості виданих виробів та наданих послуг шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам, які виконали зазначені заявки.

"Все те, що стосується питань реабілітації інвалідів, повинне працювати в наступному році по-новому. Цей крок, який робиться в умовах непростого фінансово-економічного розвитку і в світі, і в Європі, і в нашій державі спонукав нас, членів Комітету, до проведення комітетських слухань", - підкреслив В.Сушкевич.

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідівНа думку голови Комітету, необхідно змінити ситуацію, "коли за інваліда хтось вирішує, що він отримає як захід реабілітації, коли людина з інвалідністю отримує "щось", а частіше - зовсім не те, що є її потребою. Тому персоніфікація вибору інваліда згідно з медичними показаннями того, що є необхідним варіантом надання допомоги, є суттю цього законопроекту, який відходить від "оптових" закупівель у конкретної державної інституції товарів для інвалідів, а потім - поставлення інвалідів перед фактом отримувати те, що закуплене".

В.Сушкевич звернув увагу і на те, що корупційні схеми, які діють в системі забезпечення інвалідів, "розквітають бурним букетом, і виробники, і інваліди, і власне чесні і порядні адміністратори від держави, які працюють на цьому, від цього страждають,а хтось забирає ці державні кошти в карман".

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідівПід час обговорення зазначалося, що саму ідею законопроекту підтримують інваліди і їх громадські організації, оскільки він має багато позитивних ознак. Однак, висловлювалися занепокоєння щодо конкретної форми реалізації цієї реформи, "бо багато реформ, які сьогодні прозвучали, на які сподівався глава держави, уряд, і головне - суспільство, поки що не працюють, або працюють не так, як задумано".

Зокрема, підкреслювалося, що навіть у назві законопроекту йдеться про внесення змін тільки до однієї статті, "системним цей законопроект не може бути, тому що дуже багато чинників проблемних, які сьогодні є надзвичайно серйозними для подальшої реалізації закону".

В.Сушкевич також поінформував учасників зібрання, що під час засідання Комітету з питань бюджету, на якому приймалися рішення щодо Державного бюджету на наступний рік, в тому числі, стояли питання соціального напрямку, зокрема, забезпечення інвалідів. За його словами, "по нашим питанням буде подання Комітету з питань бюджету щодо збільшення видатків державного бюджету по напрямах, пов´язаних з протезуванням, протезами-стаціонарами, і інші напрямах". В контексті зазначеного законопроекту народний депутат підкреслив, що перехід на нову систему буде відбуватися в умовах забезпечення інвалідів засобами реабілітації, тобто протезами, візками, іншими засобами на межі менше 40% від потреби в цьому році.

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідівПід час обговорення зверталася увага на деякі положення, які були опрацьовані Комітетом у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів по суті законопроекту. Зокрема, на запропоновані зміни до статті 26 Закону "Про реабілітацію інвалідів в Україні" стосовно того, що "Держава гарантує розробку, виробництво технічних та інших засобів реабілітації та закупівлю спеціального автотранспорту, виробів медичного призначення для забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів для соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту, спілкування інвалідів, дітей-інвалідів, поширює інформацію про таку продукцію" (замість того, що "Держава забезпечує розробку, виробництво, закупівлю технічних та інших засобів реабілітації, спеціального автотранспорту, виробів медичного призначення для соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту, спілкування інвалідів, дітей-інвалідів, поширює інформацію про таку продукцію", як визначено у чинній редакції статті 26 Закону "Про реабілітацію інвалідів в Україні"). Учасники обговорення зазначили, що держава мала більше зобов´язань перед інвалідами, ніж вона буде мати по цій статті.

Комітет також звернув увагу на використання терміну "грошова допомога", його визначення у законодавчих актах та суть, а також на питання оплати засобів реабілітації за умов надання інваліду права вибору засобу реабілітації.

Інформаційне управління Верховної Ради України

Просмотров: 475 | Добавил: ВАРВАРА2398 | Теги: стаття 26, Про реабілітацію інвалідів в Україн, внесення змін, законопроект, закон | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar