Главная О нас Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
РЕСУРСЫ
Мережа активістів правозахисного руху

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ОТОБРАЗИТЬ НА
Вход на сайт

Поиск
Друзья сайта
Главная » Статьи » Наше право » Законодательство Украины

Чи мають право на пільги підприємці-інваліди?
Чи мають право на пільги підприємці-інваліди?

Мені 65 років, пенсіонерка, інвалід ІІ групи. Моєму чоловіку 71 рік, він також пенсіонер та інвалід, а ще - дитина війни. В обох пенсії менше 1тис. гривень. Тож ми організували малий бізнес, маємо трьох найманих працівників, один з яких також інвалід ІІ групи.

Ми - законослухняні платники податків, заборгованостей не маємо. Тож хотіли дізнатися, чи маємо право на якісь пільги від держави? Наприклад, чи обов'язково нам сплачувати відрахування до ПФ? А ще чули по радіо, що начебто мають прийняти закон, за яким малі підприємства, товарообіг яких менше 3 млн, будуть мати так звані податкові канікули. Чи це так?

Маргарита ГРЕМ,
м. Львів

Валентин КОРОНЕВСЬКИЙ,
заступник голови правління Пенсійного фонду:

- Порядок сплати страхувальниками внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2011 року регулювався Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - закон).

Відповідно до підпункту 4 пункту 8 розділу ХV "Прикінцевих положень" закону (у редакції Закону України від 08.07.2010 року N 2461-VІ) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим законом.

Сума страхового внеску встановлюється цими особами самостійно для себе і членів їхніх родин, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Законом не передбачено винятків або пільг щодо нарахування та сплати страхових внесків. Отже, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, в тому числі пенсіонери та інваліди, за період з липня по грудень 2010 року сплачували страхові внески з урахуванням вищезазначеного.

Водночас зазначу, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Закон "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", яким передбачено, щ фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують єдиний внесок на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Звільнення від сплати єдиного внеску підприємців, які є пенсіонерами та інвалідами, можливе лише за умови внесення відповідних змін до чинного законодавства.

Валентин КОРОНЕВСЬКИЙ,
заступник голови правління Пенсійного фонду:

- Порядок сплати страхувальниками внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2011 року регулювався Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - закон).

Відповідно до підпункту 4 пункту 8 розділу ХV "Прикінцевих положень" закону (у редакції Закону України від 08.07.2010 року N 2461-VІ) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим законом.

Сума страхового внеску встановлюється цими особами самостійно для себе і членів їхніх родин, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Законом не передбачено винятків або пільг щодо нарахування та сплати страхових внесків. Отже, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, в тому числі пенсіонери та інваліди, за період з липня по грудень 2010 року сплачували страхові внески з урахуванням вищезазначеного.

Водночас зазначу, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Закон "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", яким передбачено, щ фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують єдиний внесок на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Звільнення від сплати єдиного внеску підприємців, які є пенсіонерами та інвалідами, можливе лише за умови внесення відповідних змін до чинного законодавства.
Категория: Законодательство Украины | Добавил: ВАРВАРА2398 (07 Ноября 2013) | Автор: інвалід підприємців, сплата єдиного
Просмотров: 498 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar